آموزش پخت آش دوغ

0
231

آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است . آش رشته و آش جودر میان ایرانیان از اهمیت زیادی برخوردار است. این آش خوشمزه را در شهرهای مختلف کشورمان با مواد و روش های متفاوتی طبخ می کنند.آش دوغ را تقریبا در همه شهرهای ایرانی می توانید پیدا کنید. البته شهرهایی هستند که معروف تر و شناخته شده تر است ، از این شهرها می توان به سرعین ، تبریز ، اردبیل ، شیراز ، ارومیه ، رشت ، مازندران و گردنه حیران اشاره کرد.با ما در کوفته ریزه همراه باشید.

 

مواد لازم آش دوغ

دوغ : 2 لیتر

سیر : 2 عدد

برنج : 1 پیمانه

نخود: 250 گرم

سبزی آش : 700 گرم

نمک و فلفل سیاه : به اندازه کافی

 

طرز تهیه

برای پخت آش دوغ ابتدا نخود را به همراه مقداری آب به مدت چند ساعت خیس کنید .سپس در طول این مدت آب نخود را چند بار عوض نمایید تا نفخ آن از بین برود. برنج را به همراه مقداری آب و نمک خیس کنید تا برای پخت آماده شود.

نخودهای پخته شده را آبکشی کنید و درون قابلمه ای ۶ لیوان آب بریزید. قابلمه را روی حرارت گاز قرار دهید تا نخود ها پخته و نرم شوند. برنج را هم درون آبکش بریزید. برنج را هم به نخود بیفزایید تا پخته شود.بعد از اینکه برنج مغز پخت شد سبزی خرد شده را به مخلوط اضافه کنید. درب قابلمه را به صورت نیمه باز روی آن قرار دهید وگرنه رنگ سبزی ها تیره می شود.بعد از پخته شدن سبزی ، دوغ را هم به مخلوط مواد بیفزایید.

آش را به صورت مرتب هم بزنید تا دوغ نبرد. بعد از ۱۵ دقیقه فلفل سیاه و نمک را اضافه نمایید. بعد از چند بار هم زدن آش قابلمه را از روی حرارت گاز بردارید.اگر تمایل دارید آش مزه آش دوغ سرعین را بدهد بهتر است یک بوته سیر را له نمایید.مقداری آب و نمک سیر له شده را درون لیوان بریزید و در زمان سرو آش مخلوط سیر را روی آش بریزید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here