طرز تهیه شیرینی باقلوا ترکی

0
907

باقلوا ترکی

محبوب ترین باقلوا ،باقلوای اصل ترکی پسته ای است.در بسیاری از کشورهای خاورمیانه و حتی یونان،یکی از دسر های پرطرفدار پخته و سرو میشود. در طرز تهیه شیرینی باقلوا ترکی در کوفته ریزه همراه باشید.

 

مواد لازم شیرینی باقلوا ترکی

۳۶ خمیر تازه فیلو یا یوفکا

کره بدون نمک : 300 گرم

مغز پسته خرد شده بدون نمک : 300 گرم

شکر : 2 قاشق غذاخوری

 

مواد لازم برای شربت

آب : 4 فنجان

شکر : 3 فنجان

لیمو ترش : نصف یکی

 

طرز تهیه شیرینی باقلوا ترکی

تهیه شربت باقلوا: آب ، شکر و آب لیمو ترش را با هم در یک قابلمه مخلوط و روی شعله ملایم گاز بگذارید.هم بزنید تا به نقطه جوش بیاید. شعله را خاموش کنید تا شربت خنک شود.

 

روش صاف کردن کره:

کره را روی حرارت خیلی ملایم بدون اینکه هم بزنید گرم  کنید. کره به دو قسمت تقسیم می شود،مایع سفید رنگ و روغن در زیر. ظرف را درون یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. کره سفت شده را به راحتی از روی دوغاب بردارید.کره صاف شده ما آماده است.

مغز‌ پسته‌ های خرد شده و ۲ قاشق غذاخوری شکر را با هم ترکیب کنید. کف یک ظرف را کمی با کره چرب کنید و مخلوط مغز‌پسته و شکر را کمی تفت دهید.

طرز پهن کردن خمیر

یک ظرف پیرکس یا سرامیکی انتخاب کنید و کف آن را کره مال کنید.یک لایه از خمیر یوفکا را کف ظرفتون پهن کنید .روی خمیر رو دوباره با برس چرب کنید.مغز پسته و شکر تفت داده شده روی خمیر پهن کنید. یک لایه خمیر روی مواد قرار دهید دوباره کره مالی و از مواد روی آن پخش کنید این کار تا ورقه آخر ادامه بدهید.روی آخرین لایه کره بمالید.می توانید به شل مربع یا لوزی برش بزنید.

مرحله آخر

ظرف را در فر و با دمای 170 سانتی گراد به مدت 45 دقیقه قرار دهید،تا روی خمیرها طلایی و برشته شود. بعد پخت نوبت به شربت باقلوا میرسه که تا الان کامل خنک شده روی باقلوا ها بریزید. برای تزیین باقلوا از پودر پسته استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here