طرز تهیه برشتوک شکلاتی

0
334

برشتوک شکلاتی

برشتوک از شیرینی‌های سنتی و اصیل ایرانی است که با آرد و بدون نیاز به فر درست می‌شود. ما ایرانی‌ها معمولا در مجالس سوگواری از این شیرینی برای پذیرایی مهمان‌‌ها زیاد استفاده می‌کنیم. بنابراین با ما در طرز تهیه برشتوک شکلاتی در  کوفته ریزه  همراه باشید!

 

مواد لازم

آرد سفید : 200 گرم

آرد نخودچی : 50 گرم

کره : 200 گرم

پودر قند : 150 گرم

هل : 2 قاشق چای خوری

شکلات تخته ای : به میزان لازم

رنگ پودری خوراکی : به میزان لازم

 

 طرز تهیه برشتوک شکلاتی

مرحله اول

ابتدا پودر قند و آرد گندم را الک کنید و داخل یک تابه ریخته و روی حرارت تفت دهید تا خامی آن‌ها گرفته شود. بلافاصله بعد این که بوی آن‌ها درآمد، از روی حرارت بردارید.آرد نخودچی را هم الک کرده و جداگانه تفت دهید و به آرد گندم اضافه کرده و روی حرارت قرار دهید.روغن جامد را اضافه کرده و پس از ذوب و مخلوط شدن روغن با مواد تابه، آن را از روی حرارت برداشته و صبر کنید تا مواد نیمه گرم شوند.

مرحله دوم

در ادامه پودر هل و پودر کاکائو را به حلوا اضافه کنید. 2 عدد کاغذ روغنی برداشته و به وسیله یک وردنه حلوا را به ضخامت 2 سانتی‌متر بین دو کاغذ پهن کنید.بعد از این که خمیر کمی خودش را گرفت، شکلات سفید و قهوه‌ای را در دو ظرف جداگانه ریخته و روی بخار آب قرار دهید تا کاملا ذوب شوند. سپس شکلات‌های ذوب شده را به صورت جداگانه روی خمیر ریخته و با یک قاشق صاف کنید.بعد از بسته شدن شکلات‌ها، خمیر را به صورت لوزی لوزی برش دهید و با مقداری خلال پسته روی حلوا را تزیین کنید.

برای تزیین این شیرینی روش‌های متفاوتی وجود دارد، حتی می‌توانید برای تزیین روی آن علاوه بر شکلات از مغزجاتی مثل پسته، خلال بادام و… نیز استفاده کنید. می‌توانید هر دو نوع برشتوک را تهیه کنید تا هنگامی که در ظرف می‌چینید دو رنگ باشند و ظاهری بهتری پیدا کنند. همچنین می‌توانید از مغریجات مختلف یا قالب‌های مختلف استفاده کنید تا تنوع بیشتری در ظاهر شیرینی ایجاد شود. حتی می‌توانید از چند رنگ پودری خوراکی استفاده کنید. این شیرینی با وجود اینکه مواد اولیه زیادی احتیاج ندارد و روش پخت آسانی نیز دارد، اما از طعم بسیار خوبی برخوردار است، از اینرو می‌توانید به راحتی آن را برای میهمانی‌ها آماده و سرو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here