روش بن ماری

0
201

بن ماری

از روش های پایه برای حل کردن و استفاده از ورق و پودر ژلاتین و همچنین ذوب کردن شکلات، روش بن ماری است. یکی از روش های بسیار کاربردی و مهم در مراحل تهیه کیک ها و دسرهای مختلف است. بن ماری یعنی حرارت غیر مستقیم با بخار آب بنابراین برای اجرای این روش باید از یک ظرف آب استفاده کنید . با کوفته ریزه با این بخش همراهمان باشید.

روش بن ماری:

برای بن ماری به یک قابلمه یا کاسه ای که بتوان آن را روی حرارت قرار داد نیاز داریم . ظرف دیگری هم که جنس نشکن داشته باشد . در دهانه قابلمه قرار بگیرد . کامل در قابلمه را بپوشاند تا کار با آن راحت تر باشد. ظرف دوم را شیشه ای انتخاب کنید. قابلمه را تا 2/3 آن پر آب کنید. سطح آب نباید به ظرف رویی برخورد کند. حداقل 4 سانتی از ظرف فاصله داشته باشد. قابلمه را روی حرارت قرا می دهیم و وقتی آب به جوش آمد ظرف دوم را روی دهانه قابلمه می گذاریم و شکلات یا ژلاتین را داخل ظرف رویی می ریزیم. از این روش برای تهیه برخی کرم ها و دسرها نیز استفاده می شود.

ژلاتین

برای پودر ژلاتین باید به مقدار دو برابر پودر ، آب اضافه کنید بعد روی حرارت قرار دهید تا کاملا شفاف و دانه های آن حل شود.برای ورق ژلاتین ، ورقه ها را خرد کنید و کمی آب روی آن بریزید تا نرم شود. برای هر ورقه حدودا 1/4 پیمانه آب اضافه کنید و مجدد روی حرارت قرار دهید تا محلول صاف و شفافی بدست بیاید.

شکلات

برای ذوب کردن شکلات قهوه ای یا سفید نیز میتونیم از این روش استفاده کنید. فقط کافیه داخل قابلمه آب بریزید .روی حرارت بذارید وقتی آب به جوش اومد داخل ظرف شکلات هارا ریخته و روی قابلمه قرار بدید. با لیسک هم بزنیم تا شکلات ها کامل حل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here