تهیه سس ژیگو

0
481

سس ژیگو گوشت

با طرز تهیه ژیگو گوشت آشنا شدیم برای اطمینان از پخت کامل گوشت، کارد را داخل گوشت فرو می کنیم اگر خون نداشت و چاقو تمیز بود ژیگو پخته است .برای ژیگو از انواع سس ها استفاده می شود. یا می تونید سس را خودتون تهیه کنید یا از آبی که از گوشت باقی مونده استفاده کنیم. ما در کوفته ریزه می خواهیم سس ژیگو را خودمون تهیه کنیم پس همراهمون باشید.

مواد لازم برای سس:

خامه : 100 تا 150 گرم

زرشک : 150 گرم

سس خردل : مقداری

رب انار : مقداری

سیر: مقداری

پنیر : مقداری

گردو: به مقدار لازم

جوزهندی، ریحان و آویشن : به مقدار لازم

طرز تهیه سس ژیگو :

قبل از هرکاری اول زرشک ها را خیس کنید و گردوها را آسیاب کنید.خامه را با گردو که قبلا آسیاب کردیم مخلوط می کنیم . حالا زرشک خیس خورده رو به مخلوط کن اضافه میکنیم و مخلوط می کنیم.

سس خردل، سیر، پنیر ، رب انار و آبی که گوشت ژیگو انداخته بود را با فلفل سیاه ، جوز هندی ، کمی ریحان و آویشن به مواد اضافه میکنیم. همه مواد را خوب باهم مخلوط کنید. داخل قابلمه ای مواد رو میریزیم، شعلع را ملایم می کنیم تا همه باهم پخته شوند و روغن بندازه. صبر کنید تا سس کمی خنک شود.

گوشت پخته شده را داخل ظرف می زاریم .قبل از ریختن سس روی گوشت باید گوشت را مثل استیک برش بزنیم بعد سس را اضافه کنیم. سسی که تهیه کردیم روی ژیگو گوشت می ریزیم.  برای زیبایی بیشتر میشه چند دونه انار یا سبزیجات روش و کنارش گذاشت و سرو کرد.سبزیجات دورچین را هم میتوانید یا با روغن زیتون و ادویجات سسی درست کنید در فر بزارید تا بپزد یا بخار پز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here