تهیه ژیگو

0
189

تهیه ژیگو گوشت ایرانی

ژیگو یک غذای خوشمزه و مجلسی است که از گوشت نرم ران گوساله یا گوسفند جوان تهیه می شود.در تهیه ژیگو می تونید از انواع سبزیجات نیز استفاده کنید . برای تهیه ژیگو ایرانی در منزل ما را در کوفته ریزه همراهی کنید.

مواد لازم :

ران گوسفند یا گوساله : 1 عدد

سیر : 10 حبه

سیب زمینی : 3 عدد

پیاز : 2 عدد

رب گوجه فرنگی : 3 قاشق غذاخوری

ترخون: به مقدار لازم

نمک و فلفل : به مقدار لازم

 

طرز تهیه ژیگو گوشت:

قبل از هر کاری باید استخوان ران را از گوشتش خارج کنیم. بعد از این کار نوبت به خود گوشت می رسد به تعداد سیرهایی که داریم روی گوشت سوراخ ایجاد می کنیم و سیر را همراه ترخون درون این سوراخ خای کوچک قرار می دهیم.

داخل یک قابلمه بزرگ مقداری روغن می ریزیم و روی حرارت متوسط قرار می دهیم. گوشت را به آرامی تفت می دهیم. بعد از تغییر رنگ گوشت ، پیاز را خلالی خرد کرده و به گوشت اضافه می کنیم. رب گوجه و 5 لیوان آب به قابلمه اضافه می کنیم. حرارت باید ملایم باشد تا گوشت به آرامی پخته شود.بعد از تبخیر آب داخل قابلمه (فقط در حد یک لیوان آب در قابلمه بماند که همان سس ژیگو است) نمک و فلفل را اضافه کنید. بعد از پخت گوشت، آن را به صورت استیک گوشت برش دهید. می تونید سیب زمینی هارا به صورت مربعی برش بزنید و در روغن با سیر سرخ کنید . در هنگام سرو ژیگو ، سس را روی گوشت بریزید و سیب زمینی ها را کنارش قرار دهید. از انواع سبزیجات هم می تونید کنار ژیگو استفاده کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here