طرز تهیه حلوای آناناس

0
144

حلوای آناناس

یکی از انواع حلواهای خوشمزه و بسیار خوشرنگ ایرانی حلوای آناناس است  که به خاطر آناناس دارای طمع بسیار خوب و عالی است .در تهیه حلوای آناناس در کوفته ریزه همراهمان باشید.

 

مواد لازم حلوا آناناس

شیر : 1 پیمانه

شکر: به اندازه کافی

پوره آناناس : نصف پیمانه

آرد سمولینا : نصف پیمانه

روغن مایع : به اندازه کافی

آناناس خرد شده : نصف پیمانه

زعفران دم کرده: 1 قاشق چای خوری

 

طرز تهیه حلوا آناناس

ابتدا در تابه ای کمی روغن می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم تا روغن کمی داغ شود و بعد آرد سمولینا را به آن اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا رنگ آرد کاملا تغییر کند و طلایی شود.سپس تکه های آناناس را به آن اضافه می کنیم.و با آرد آناناس ها را تفت می دهیم و بعد از گذشت ۱ دقیقه شیر را به مواد می افزاییم و مجددا مواد را مخلوط می کنیم و کمی هم می زنیم و بعد پوره آناناس را اضافه می کنیم و به مدت ۲ دقیقه تفت می دهیم و در آخر زعفران دم کرده را نیز اضافه می کنیم

مواد را مخلوط می کنیم تا شیر کمی تبخیر شود و مواد غلیظ شوند.سپس شکر را می افزاییم و مجددا مواد را مخلوط می کنیم تا شکر در مواد حل شود.دقت کنید آناناس طعمش شیرین است پس از ریختن زیاد شکر خودداری کنید.

بعد کمی از حلوا را تست می کنید اگر طعمش خوب بود و شیرینی آن اندازه بود دیگر شکر اضافه نمی کنیم. کمی که حلوا سفت شد و به غلظت مطلوب رسید زیر شعله را خاموش می کنیم و مجددا حلوا را هم می زنیم تا مواد ته نشین نشود و بسوزد.توجه کنید که حلوا کمی که خنک شود سفت تر نیز می شود پس نمی گذاریم خیلی غلیظ و سفت شود. سپس حلوا را در ظرف مورد نظر می ریزیم و با انواع مغزی جات مانند مغز گردو یا بادام تزئین می کنیم .

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here