طرز تهیه شربت توت فرنگی

0
127

شربت توت فرنگی

شربت ها طعم های مختلفی دارند و با انواع میوه ها می توان شربت های مختلفی را تهیه کنید. شربت آلبالو و شربت توت فرنگی وشربت زعفران از انواع شربت های خوش طعم و پرطرفدار هستند.با تهیه شربت توت فرنگی در کوفته ریزه همراه باشید.

 

مواد لازم:

توت فرنگی : 2 کیلو

آب : 2 پیمانه

شکر: 2ونیم کیلو

 

طرز تهیه شربت توت فرنگی:

توت فرنگی ها را تمیز بشویید و خشک کنید و سپس کاسبرگ های توت فرنگی را  جدا کنید و آن ها را از وسط نصف کنید.و در درون یک ظرف لعابی توت فرنگی ها را در یک ردیف بچینید و در یک ردیف دیگر شکر را بریزید و این کار را تا موقعی که توت فرنگی و شکر ها تمام شوند ادامه دهید و ظرف حاوی توت فرنگی ها را به مدت 24 ساعت در درون یخچال قرار دهید.

 مرحله بعدی

بعد از مدت زمان ذکر شده توت فرنگی ها را از یخچال بیرون آورید و آن ها را بر روی حرارت گاز به مدت 5 دقیقه قرار دهید.  توت فرنگی ها را در درون پارچه سفید تمیزی بریزید تا آب آن ها خارج شود سپس آن را در درون ظرف لعابی قرار دهید و دو پیمانه آب درون ظرف لعابی بریزید و ظرف را بر روی حرارت گاز قرار دهید تا آب به دمای جوش برسد و طعم توت فرنگی ها را بگیرد سپس دستمال را از درون ظرف خارج کنید و آب توت فرنگی ها را که از قبل کنار گذاشته اید در درون ظرف لعابی بریزید و ظرف را روی حرارت قرار دهید تا شربت غلیظ شود.سپس شربت را بعد از این که غلیظ شد در محل مناسبی قرار دهید تا خنک شود و شربت خنک شده را در درون شیشه بریزید.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here