آموزش پخت آش شله قلمکار

0
223

آش شله قلمکار

از لذیذترین انواع آش ها ، آش شله قلمکار است. این آش ریشه و اصلش به شهر تهران و زمان ناصرالدین شاه برمی گردد. در تهیه آش با ما در کوفته ریزه همراهمان باشید.

 

مواد لازم :

پیاز :۴ عدد

سیر: ۲ حبه

برنج: نصف لیوان

نخود : نصف لیوان

عدس: ۱ لیوان

گندم : نصف لیوان

لوبیا چیتی : نصف لیوان

سبزی آش: ۵۰۰ گرم

کشک: به اندازه کافی

گوشت بدون استخوان:  ۲۵۰ گرم

نمک ، فلفل سیاه و زردچوبه : به اندازه کافی

 

طرز تهیه آش شله قلمکار :

مرحله یک :

نخود، لوبیا سفید، لوبیا چیتی و گندم را از شب قبل خیس کنید و آب آن‌ها را چند بار عوض کنید. باقی حبوبات یعنی لوبیا چشم‌بلبلی، عدس، ماش و برنج را صبح همان روز بخیسانید. گندم و برنج را هم پخته و کنار بگذارید.به میزان زیادی پیاز داغ درست کنید و آن را هم کنار بگذارید.

مرحله دو :

گوشت را با یک عدد پیاز، ۲ عدد چوب دارچین روی حرارت قرار دهید تا خوب بپزد و نرم شود. پس از گذشت دو ساعت از پخت، نمک و فلفل را به گوشت اضافه کنید. گوشت را در میانه پخت مدام با ملاقه هم بزنید تا ریش ریش شود.

مرحله سه:

حبوبات پخته‌شده را با آب گوشت روی حرارت بگذارید. گندم و برنج را که پخته و کنار گذاشته بودید را بکوبید یا در غذاساز بریزید. گوشت ریش‌ریش ‌شده را یا بکوبید یا داخل غذاساز بریزید. این کار باعث می‌شود که آش شما کش‌دار شود.

مرحله چهار:

وقتی حبوبات به جوش آمدند، بیش از نصف آن‌ها را از آب درآورید و بکوبید و دوباره داخل دیگ برگردانید. گندم و برنج کوبیده را هم به محتویات داخل دیگ اضافه کنید و پیاز داغ را درون آن بریزید و هم بزنید.

مرحله پنج:

بعد از کمی هم زدن سبزی خرد شده و گوشت ریش‌ریش شده را همراه با نمک، فلفل، زیره و زعفران  به مواد اضافه کرده و همه مواد را خوب مخلوط کنید. یادتان باشد که هم زدن مستمر در کیفیت این آش تاثیر به سزایی دارد و در نهایت آشتان کش‌دارتر خواهد شد. در زمان پخت از هم زدن آن غافل نشوید تا از ته گرفتن آن جلوگیری کنید. شعله را ملایم کنید و اجازه دهید آش به خوبی جا بیفتد.

آش که آماده شد، آن را داخل کاسه ریخته و روی آن را با پیازداغ و نعناع داغ و کشک تزیین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here