طرز تهیه چیکن کوردن بلو

0
356

چیکن کوردن بلو

از غذاها اروپایی که بصورت گوشت پیچیده شده در پنیر سرخ و با  سس سرو می شود است. چیکن کوردن بلو را در منزل و به راحتی میتونید تهیه کنید.در این آموزش با کوفته ریزه همراهمان باشید.

مواد لازم:

سینه مرغ بدون استخوان : 4عدد

ژامبون : 8 عدد

پنیر رنده شده : 120 گرم

آرد برنج: 1 فنجان

فلفل قرمز: 1 قاشق چای خوری

تخم مرغ : 2 عدد

آرد سوخاری : 1 فنجان

آویشن : 1 قاشق چای خوری

فلفل سیاه : 1/4 قاشق چای خوری

مواد لازم براس سس:

کره یا روغن : 2 قاشق غذاخوری

آرد : 2 قاشق غذاخوری

پودر خردل : 1 قاشق چای خوری

پیاز رنده شده: 1 قاشق غذا خوری

آویشن : 1/2 قاشق چای خوری

شیر : 1 فنجان (آب مرغ هم می تونید استفاده کنید)

روش تهیه سس:

تابه را روی حرارت بزارید و کره را اضافه کنید وقتی کره در حال ذوب شدن است آرد را اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا وقتی به جوش بیاد. خردل ، پیاز و آویشن رو اضافه کنید و حالا نوبت شیر است که به آرامی به مواد اضافه کنیم. مواد کمی باید سفت بشه.از روی حرارت بردارید تا خنک شود. سس آماده است.

طرز تهیه کوردن بلو:

سینه مرغ را از وسط شکاف بدید .روی هر سینه دو ت ژامبون که از اندازه سینه کوچک تر باشد قرار بدید و مقداری پنیر روی ژامبون ها بریزید. ژامبون ها را روی سینه باید رول کنیم بعد سینه رو روی ژامبون رول کنید با خلال دندان فیکس کنید تا باز نشه.داخل یک بشقال بزرگ آرد ، پودر فلفل رو باهم مخلوط کنید . داخل یک کاسه آب و تخم مرغ رو بریزید و با چنگال مخلوط کنید. داخل یک بشقاب دیگه آرد سوخاری ، آویشن و فلفل سیاه بریزید و باهم مخلوط کنید.سینه مرغ رو اول داخل بشقاب آرد برنج ،بعد تخم مرغ و آخرسر آرد سوخاری بغلتانید. داخل یک تابه روغن بریزید روی حرارت بزارید و چیکن ها را سرخ کنید تا طلایی بشود. روی دستمال ضخیم بزارید تا روغن اضافی آن ها گرفته شود. با سس که تهیه کردیم نوش جان نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here