طرز تهیه قهوه موکا

0
215

موکا

قهوه موکا نوشیدنی گرم و خوش طعمی است که از مخلوط سس شکلات و قهوه اسپرسو تهیه می شود. در طرز تهیه قهوه موکا می توانید از شکلات شیرین و یا شکلات تلخ و یا شیر شکلاتی استفاده کنید. با کوفته ریزه در تهیه موکا همراهمان باشید.

 

مواد لازم :

قهوه دم کشیده 2 فنجان
سس شکلات  2 قاشق سوپ خوری
شیر 2 فنجان
خامه فرم گرفته به میزان لازم. برای تزئین

 

مواد لازم برای تهیه سس شکلات:

پودر قند 1 فنجان
پودر کاکائو 4 قاشق سوپ خوری
آب جوش 1/2 فنجان
وانیل مقداری

 

 

طرز تهیه سس شکلات:

پودر قند ، وانیل و پودر کاکائو را با نصف فنجان آب جوش داخل ظرفی مخلوط می کنیم .ظرف را روی حرارت گاز قرار میدهیم تا مواد  به دمای جوش برسد و غلیظ شود.از این سس می توانید برای تزیین انواع بستنی و دسر ها و تهیه موکا استفاده کنید.

 

طرز تهیه موکا :

به قهوه اسپرسو نیاز داریم همچنین می توانید برای تهیه قهوه موکا از نسکافه نیز استفاده کنید که برای تهیه نسکافه باید یک قاشق مرباخوری نسکافه را در درون یک فنجان آبجوش حل کنید.شیر را در درون شیر جوش و یا قابلمه ای کوچک بریزید سپس قابلمه را بر روی شعله قرار دهید تا شیر به دمای جوش برسد.شعله گاز را خاموش کنید و با کمک یک همزن شیر را آنقدر هم بزنید تا دو برابر حجم شیر کف روی شیر ایجاد شود.سپس در ته فنجان قهوه خوری سس شکلاتی را بریزید.قهوه را به آرامی بر روی سس شکلاتی بریزید تا دو سوم فنجان پر شود. بر روی قهوه با کمک قاشق کف شیر بریزید و روی کف شیر اسپری خامه یا خامه فرم گرفته را بریزید و روی خامه مقداری سس شکلاتی بریزید .

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here