طرز تهیه نان آچما (ترکیه)

0
604

نان آچما

نان آچا از نان های معروف ترکیه است این نان شیرین است و بعنوان شیرینی هم استفاده می شود. در کوفته ریزه با تهیه نان آچما همراهمان باشید.

 

مواد لازم :

مایه خمیر فوری 2 قاشق چای خوری
آرد سفید 4 ونیم پیمانه
شکر 1/3 پیمانه
شیر گرم 1 پیمانه
آب گرم 1/2 پیمانه
کره نرم 50 گرم
روغن مایع 1/3 پیمانه
تخم مرغ (سفیده و زرده جدا) 2 عدد
نمک به مقدار لازم

 

زرده تخم مرغ و دانه کنجد سیاه و سفید: به مقداری برای رومال

 

طرز تهیه نان آچما:

شیر و آب ،شکر و مخمر را باهم در کاسه ای مخلوط کنید و روی ظرف را بزارید. باید 15 دقیقه صبر کنیم تا مخمر به عمل بیاید. برای سبک شدن آرد اون را 3 بار الک کنید. حالا روغن ، کرف، نمک، سفیده تخم مرغ رو به مخلوط شیر اضافه کنید و هم بزنید. بعد آرام آرام آرد را اضافه می کنیم باید با دست مخلوط کنیم حدودا 10 دقیقه با دسا ورز می دهیم. یک ظرف مناسب انتخاب می کنیم ظرف رو یکم چرب کنید و خمیر را داحل ظرف بزارید. خمیر باید دوساعت استراحت کنه. روی خمیر یه پارچه نم دار بکشید.تو جای گرم قرارش بدید تا کاملا پف کنه.

بعداز 2 ساعت خمیر رو بردارید به اندازه نارنگی تقسیم کنید و به صورت لوله نازک و بلند در میاریم . دوتا خمیر رو باهم تاب می دهیم و دورهم می پیچیم و دایره ای شکل بهم وصل می کنیم و داخل سینی می زاریم. همه خمیر رو اینجوری دوتا دوتا باهم به شکل دایره دربیارید. بعد روی خمیر رو با زرده تخم مرغ بپوشونید و دانه کنجد بپاشید. فر رو از قبل باید گرم کرده باشید با دمای 180 درجه سانتی گراد. خمیرها به مدت 25 دقیقه پخته می شوند . نان آچما حاضر است.

سایر نکات

می تونید وسط خمیر از کرم (کاستارد یا هرچی خودتون دوست دارید) قرار بدید. این خمیر رو می تونید در تهیه پیتزا یا پیراشکی یا سبوسه هم استفاده کنید. اگه دوست داشته باشید می تونید روی نان پودر قند و دارچین بپاشید.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here