طرز تهیه هویج پلو با کوفته ریزه

0
335

هویج پلو با کوفته ریزه

از پلوهای معروف ایرانی میتوان به هویج پلو اشاره کرد. این غذا در انواع مختلفی از جمله :  هویج پلو ساده، هویج پلو با گوشت، هویج پلو با مرغ و هویج پلو با گوشت قلقلی است. با کوفته ریزه در این بخش همراهمان باشید.

از دیگر غذاهایی که می توان با کوفته ریزه تهیه کرد : عدس پلو ، فسنجان ، گوجه پلو ، کوفته نخودچی ، آبگوشت ، موزارلا و … اشاره کرد.

مواد لازم:

برنج 3 پیمانه
هویج 2 عدد بزرگ
گوشت چرخ کرده 300 گرم
پیاز 1 عدد متوسط
شکر 1 قاشق مرباخوری
روغن به مقدار لازم
زعفران به مقدار لازم
نمک، فلفل و زردچوبه به مقدار لازم
خلال پسته برای تزئین

طرز تهیه :

گوشت چرخ‌کرده را با یک پیاز متوسط رنده شده و کمی نمک و فلفل ورز می‌دهیم و آن را به صورت توپ‌های قلقلی در می‌آوریم. سپس آن‌ها را در یک فنجان روغن سرخ می‌کنیم. روغن باقیمانده از گوشت‌های قلقلی را از صافی عبور می‌دهیم تا برای تهیه هویج‌پلو از آن استفاده کنیم.یک عدد پیاز دیگر را به صورت خلالی خرد کرده، با روغن باقیمانده از گوشت‌های قلقلی سرخ می‌کنیم سپس کمی زردچوبه به آن اضافه می‌کنیم.هویج‌های خلالی را در پیاز داغ تفت می‌دهیم.رنج را با سه قاشق غذاخوری نمک خیس کرده، سپس آن را به صورت آبکش می‌پزیم. دو قاشق روغن ته یک قابلمه ریخته، برنج آبکش شده را همراه هویج و پیاز تفت‌داده شده (لابه لا) در قابلمه ریخته، دم می‌کنیم و یا اینکه برنج را جداگانه پخته و موقع سرو، پلو و هویج تفت‌داده شده را لابه لا در دیس می‌کشیم.بعد از حدود نیم ساعت هویج‌پلو آماده می‌باشد. با کمی از برنج سفید دم کشیده، پلو زعفرانی تهیه می‌کنیم و بقیه پلو را در دیس کشیده، روی آن هویج تفت‌داده شده می‌ریزیم. پلو زعفرانی را روی هویج‌پلو ریخته و گوشت‌های قلقلی را دور آن می‌چینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here