طرز پخت پاستا با مرغ

0
241

پاستا با مرغ

پاستا با مرغ از انواع غذاهای خوشمزه و مقوی است که با صرف مدت زمان کوتاهی می توانید این غذای خوش طعم را بپزید. در طرز پخت پاستا با مرغ از سینه مرغ و قارچ و روغن زیتون و پنیر پارمسان و خامه و شیر کره و آرد سفید و جعفری و فلفل و نمک و آب لیمو استفاده می شود.با ما در پخت پاستا با مرغ در کوفته ریزه همراه باشید.

 

مواد لازم:

پاستا پنه : 1/2 بسته

سینه مرغ خرد شده : دو عدد

روغن زیتون : 4 قاشق سوپخوری

قارچ خرد شده : 400 گرم

پنیر پارمسان زنده شده : 4 قاشق سوپخوری

خامه : 1/4 پیمانه

شیر : یک پیمانه

کره : 50 گرم

نمک : به مقدار لازم

فلفل : به مقدار لازم

آرد سفید : یک قاشق سوپخوری

آب لیمو : یک قاشق سوپخوری

جعفری خرد شده برای تزیین : به میزان لازم

 

طرز تهیه پاستا با مرغ در منزل

درون قابلمه ای مناسب مقداری آب بریزید و قابلمه را روی شعله گاز قرار دهید تا آب به دمای جوش برسد سپس پاستا ها را با مقداری روغن و نمک درون قابلمه بریزید.بعد از گذشت 12 دقیقه پاستا ها را آبکش کنید و آن ها را در سبدی مناسب بریزید و در گوشه ای قرار دهید.

درون تابه ای  مقداری روغن بریزید و تابه را روی شعله گاز قرار دهید سپس سینه مرغ خرد شده در اندازه 3 سانتی را به مقداری فلفل و نمک آغشته کنید و سینه های مرغ را درون روغن سرخ کنید و بعد از اینکه تکه های سینه مرغ به خوبی سرخ شدند آن ها را از درون تابه بیرون آورید.سپس قارچ های خرد شده را درون روغن تفت دهید و یک قاشق سوپخوری آبلیمو به قارچ ها بیفزایید و بعد از سرخ شدن قارچ ها آن ها را از درون روغن بیرون بیاورید.

درون قابلمه ای مناسب کره بریزید و قابلمه را روی شعله گاز قرار دهید تا کره ذوب شود سپس آرد را درون شیر حل کنید و مخلوط شیر و آرد را درون قابلمه بریزید و مخلوط این مواد را هم بزنید تا مایه سس غلیظ شود سپس خامه را به همراه فلفل و نمک به سس مخصوص پاستا بیفزایید و دوباره سس را هم بزنید.بعد از اینکه سس به غلظت مناسبی رسید قارچ و مرغ و پاستا های پخته را به سس بیفزایید و همه مواد را با یکدیگر مخلوط کنید و در انتها پنیر را به مخلوط مواد بیفزایید و پاستا را در ظرف های مناسبی برای سرو بریزید و با کمک جعفری خرد شده پاستا را تزیین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here