طرز تهیه چای ماسالا | هندی

0
146

چای ماسالا

چای ماسالا نوعی نوشیدنی شیرین و تند با عطر خاص است.بر خلاف چای معمولی که با آب درست می‌شود، در تهیه‌ی چای ماسالا هم از آب گرم و هم شیر گرم استفاده می‌شود.چای ماسالا یک چای سنتی است که در هند سرو می‌شود.با کوفته ریزه همراهمان باشید.

 

مواد لازم :

 

فلفل قرمز،سیاه و سفید 20 دانه
میخک 5 دانه
هل سبز 5 دانه
چوب دارچین 1 عدد
بادیان ختایی یا انیسون ستاره ای 1 عدد
چای سیاه 2 قاشق غذاخوری
آب 2.5 فنجان
زنجبیل تازه 5 تکه

 

طرز تهیه :

پودر فلفل قرمز، میخک، هل،‌ دارچین و بادیان خَتایی را به‌مدت دو دقیقه روی حرارت قرار می دهیم. از روی حرارت برداریم و اجازه می دهیم تا خنک شود.با استفاده از آسیاب یا دستگاه قهوه ادویه‌ها را به‌صورت کاملا پودرشده دربیاورید.در یک ظرف بزرگ آب، همه‌ی مواد را با هم مخلوط می کنیم و حدود ۲۰ دقیقه حرارت می دهیم.نباید مواد به نقطه‌ی جوش برسد،باعث تلخی بیشتر چای می‌شود.چای سیاه را اضافه می کنیم و مواد را از روی حرارت برداریم. ده دقیقه صبر میکنیم تا مواد کاملا در آب حل شوند و سپس سرو می کینم.

اگر ترجیح می‌دهید چای را شیرین میل کنید، می‌توانید دوباره آن را روی حرارت قرار دهید، شکر، عسل یا هر چیز دیگری که دوست دارید به آن اضافه کنید و به‌مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه آن را هم بزنید. سپس مجدد از روی حرارت بردارید و پس از خنک شدن در یخچال بگذارید.چای آماده‌شده را در یک بطری تمیز بریزید و در یخچال بگذارید. این چای را می‌توانید تا یک هفته در یخچال نگهداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here