طرز تهیه ژله هندوانه (شب یلدا)

0
110

ژله هندوانه برای شب یلدا

انواع مختلفی از ژله ها موجود است که برای مراسم های مختلف این دسر را می تونید تهیه کنید.با طرز تهیه ژله هندوانه ای برای شب یلدا در کوفته ریزه همراهمان باشید.

 

مواد لازم برای ژله هندوانه ای:

ژله سبز : 1 بسته

ژله قرمز : 1 بسته

ژله آلوئه ورا : 1 بسته

بستنی: 1 عدد لیوانی. وانیلی

شکلات چیپسی

 

طرز تهیه :

ابتدا ژله سبز را درست کرده و در بزرگ ترین کاسه بریزید و در یخچال بگذارید تا کمی خودش را بگیرد ولی نبندد.  ژله را از یخچال بیرون آورده .داخل کاسه دوم آب سرد بریزید و داخل ژله نیم بند قرار دهید و در یخچال بگذارید تا ببندد.ژله را از یخچال بیرون آورده آب کاسه را خارج کنید . ژله آلوئه ورا را با بستنی آب شده درست کنید تا به رنگ سفید در بیاید ، ژله را داخل کاسه دوم بریزید و در یخچال بگذارید تا نیم بند شود.ژله نیم بند را از یخچال خارج کرده کاسه سوم را با آب سرد پر کنید و روی ژله سفید قرار دهید و به یخچال برگردانید تا خودش را ببندد.

ژله را از یخچال خارج کرده و آب کاسه سوم را خالی کرده و ژله قرمز را درست کنید و داخل آن بریزید . ژله را به یخچال برگردانید و اجازه دهید ژله ها خوب ببندد.بعد از اینکه ژله ها خوب بسته شدند تخمه یا شکلات ها را روی ژله قرمز بریزید و کمی فشار دهید تا روی ژله ثابت شود.حالا ژله را در ظرفی برگردانید و یک برش از آن را بردارید تا رنگ های داخل آن دیده شود . ژله هندوانه ای حاضر است.

در تهیه ژله ها می تونید از روش بن ماری استفاده کنید تا ژله های شفاف تری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here