طرز تهیه کاپوچینو خانگی

0
173

کاپوچینو خانگی

این نوشیدنی ایتالیایی اصیل کاپوچینو cappuccino نام گروهی از کاتولیک هاست. مردم ایتالیا ظاهر این نوشیدنی را مشابه راهبان کاپوچین می پندارند و می گویند این نوشیدنی به همین دلیل، کاپوچینو نام گرفته است.با ما در تهیه کاپوچینو خانگی در کوفته ریزه همراه باشید.

 

مواد لازم :

شیر پر چرب : 200 میلی لیتر

شکر : 1/2 قاشق چایخوری

قهوه یا اسپرسو دم کرده برای هر فنجان : 1/3 فنجان

 

دستور تهیه:

ابتدا شیر سرد را با شکر مخلوط کنید.سپس مخلوط شیر و شکر را در ظرف مناسبی ریخته و روی حرارت بگذارید تا به جوش آید. بعد از اینکه شیر به جوش آمد ظرف را از روی حرارت بردارید و با یک همزن دستی و یا برقی شیر را هم بزنید تا خوب کف کند.نکته مهم برای هم زدن شیر اینکه آن را نباید بصورت چرخشی هم بزنید و باید از یک طرف شروع به هم زدن شیر کنید.قهوه یا اسپرسو را دم کرده و آن را آماده نمایید. داخل فنجان تا یک سوم آن را قهوه اسپرسو بریزید. با استفاده از یک قاشق شیر داغ را داخل فنجان که دو سوم آن خالی است بریزید.

 

تزیین کاپوچینو

کاپوچینو را با پودر دارچین و یا پودر کاکائو به زیبایی تزیین کرده و آن را سرو نمایید. در ادامه تصاویری از تزیین کاپوچینو را مشاهده می کنید.در تهیه کاپوچینو می توان از قهوه ترک نیز استفاده کرد اما طعم واقعی کاپوچینو را دیگر نخواهد داشت.استاندارد اندازه فنجانی که کاپوچینو را در آن سرو می کنند 150 تا 180 میلی لیتر است، که البته شما می توانید از فنجان بزرگتر هم استفاده نمایید.

 

نکات

قهوه اسپرسو بسیار غلیظ و پرملات است، در خوردن آن به صورت روزانه افراط نکنید و به یک فنجان اسپرسو که حدود ۸ برابر یک فنجان قهوه معمولی غلظت دارد اکتفا کنید.مقدار شکر بستگی به ذائقه شما دارد، می‌توانید به دلخواه آن را کم و زیاد کنید، اما معمولا همین مقدار شکر برای یک فنجان ۱۸۰ میلی‌لیتری کاپوچینو کفایت می‌کند.می‌توانید به جای فوم شیر یک قاشق چایخوری خامه سبک روی کاپوچینو بریزید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here