کیک خیس: طرز تهیه کیک خیس زعفرانی

1
13935

کیک خیس زعفرانی

یکی از کیک هایی که بافت نرم ماننده کیک اسفنجی دارد ، کیک خیس است. کیک خیس شکلاتی ، کیک زبرا و کیک شیفون از خوشمزه ترین و بی نظیر ترین کیک ها با طعم متفاوت هستند.در مقابل کیک صبحانه با بافتی سفت تر  که مثله کاپ کیک و کیک بیسکویتی نیاز به فر ندارند قرار دارد. در کوفته ریزه با پخت کیک خیس زعفرانی همراهمان باشید.

 

مواد لازم:

تخم مرغ : 3 عدد

شکر : 1/5 پیمانه

شیر : 1/2 پیمانه

گلاب: 1/2 پیمانه

روغن : 1/2 پیمانه

آرد : 2/5 پیمانه

بیکینگ پودر : 2 قاشق چای خوری

زعفران آب کرده : 1/4 پیمانه

وانیل : 1/8 قاشق چای خوری

 

مواد لازم شربت:

آب 1/4 پیمانه

شکر : 2 قاشق غذاخوری

پودر هل 1/8 قاشق چای خوری

 

طرز تهیه:

تخم مرغ ها و وانیل را با هم مخلوط می کنیم . ده دقیقه تخم مرغ ها رو خوب هم میزنیم تا حجم آن دوبرابر و کش دار شود.زعفران دم کرده را به مواد اضافه و هم میزنیم. روغن ، گلاب و شیر را اضافه می کنیم و هربار در حد مخلوط شدن هم می زنیم.بیکینگ پودر را به آرد اضافه و 3 بار الک می کنیم. آرد رو آروم آروم به موادمون اضافه می کنیم و از لیسک برای مخلوط کردن مواد استفاده می کنیم.داخل قالبی که انتخاب کرده ایم رو چرب می کنیم و مواد کیک رو داخلش می ریزیم و به مدت 45 دقیقه با دمای 180 درجه سانتی گراد داخل فر قرار می دهیم. در زمان پخت کیک شربت را درست می کنیم.

آب ، شکر و پودر هل را روی حرارت می گذاریم تا شکر حل بشود و شربت کمی غلیظ شود. وری کیک را با خلال دندان سوراخ سوراخ می کنیم. وقتی شربت سرد شد با قاشق شربت را روی کیک می ریزیم. برای تزئین کیک می تونید از پودر نارگیل، پسته و گاناش هم استفاده کنید.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here