تهیه اسموتی شکلاتی

1278
اسموتی شکلاتی
آموزش تهیه اسموتی شکلاتی

اسموتی شکلاتی

تهیه اسموتی بسیار راحت است و می تونید در خانه برای خودتون و خانوادتون تهیه کنید. از انواع اسموتی های خنک می توان به اسموتی شکلاتی اشاره کرد. این نوشیدنی مغذی را در صبح یا عصر می تونید میل کنید.این نوشیدنی از غلظت مناسبی برخوردار می‌باشد، در صورت تمایل برای رقیق‌تر کردن آن، از میزان شیر بیشتری استفاده کنید. در تهیه اسموتی شکلات با کوفته ریزه همراهمان باشید.

اسموتی شاه توت و نارگیل رو هم می تونید آموزش ببینید.

مواد لازم:

موز1 عدد
شیر بادام سرد1 و 1/2 پیمانه
پودر کاکائو2-3 قاشق غذاخوری
کره بادام زمینی2 قاشق غذاخوری
تکه یخ2 عدد
عسل یا خرمادر صورت تمایل

 

در صورت تمایل می‌توانید از شیره افرا، شربت آگاو، خرما و یا عسل به عنوان شیرین‌کننده طبیعی این نوشیدنی استفاده نمایید.

 با اضافه کردن 2 اسکوپ بستنی وانیلی و 2 اسکوپ بستنی شکلاتی به این نوشیدنی و حذف کردن تکه‌های یخ از دستور این نوشیدنی به راحتی می‌توانید از فراپه شکلاتی تهیه شده لذت ببرید.

در ساختار این نوشیدنی از کره بادام‌زمینی بهره برده‌ایم. شما همچنین می‌توانید خامه صبحانه را جایگزین آن کنید. و یا از شیر پر‌چرب استفاده نمایید. اضافه کردن کره بادام‌زمینی صرفا جهت غلیظ شدن و البته ارزش‌ غذایی آن است.

طرز تهیه:

قبل از هر کاری موزها را دوساعت در فریزر قرار می دیهم تا کامل یخ بزنه و منجمد بشوند. موزهای یخ زده، کره بادام زمینی ، یخ ، پودر کاکائو و شیر را درون مخلوط کن بریزید و به مدت 4 تا 5 دقیقه مخلوط کنید. می تونید 2 قاشق عسل یا خرما و یا 1 قاشق غذاخوری شکر برای شیرین شدن نوشیدنی به آن اضافه کنید. میزان استفاده از کاکائو به خودتان بستگی دارد. اسموتی شکلاتی حاضر برای سرو و پذیرایی است.

 

تزئین شیک شکلات:

برای تزئین می تونید از سس شکلات استفاده کنید. مقداری از سس شکلات را به جداره های لیوان مورد نظر برای سرو نوشیدنی بریزید و آن را به مدت 30 دقیقه درون فریزر استراحت دهید. برای غلظت بیشتر سس شکلات می تونید سس شکلات را با مقدار کمی شکلات آب شده ترکیب کنید. بعد از تزئین جداره لیوان، نوشیدنی را داخل لیوان ریخته و با پودر کاکائو الک شده، کف خامه ، دارچین ،چیپس شکلات و یا تکه های موز تزئین کنید و میل نمایید.

 

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید