طرز تهیه بشقاب داغ

364
بشقاب داغ
تهیه بشقاب داغ

بشقاب داغ

بشقاب داغ و هات چیپس از فست فودهای خوش طعمی هستند که بهتر است این فست فودها را در برنامه غذایی خود قرار دهید و از طعم بی نظیر آن ها در کنار خانواده تان نهایت لذت را ببرید. با کوفته ریزه در این بخش همراه باشید.

پیشنهاد نویسنده : اسنک مرغ و قارچ سوخاری، نان سیر خانگی، چیکن استریپس (فیله مرغ)، چیز بال سوخاری و … را در بخش فست فود سایت مشاهده کنید.

مواد لازم بشقاب داغ

گوشت چرخ کرده : 150 گرم

کالباس : 2 عدد

سوسیس : 2 عدد

پنیر پیتزا موزارلا : 1 بسته (180 گرمی)

سیب زمینی  : 2 عدد (ورق و سرخ شده)

پیاز : 2 عدد (خلالی سرخ شود)

فلفل دلمه ای : 1 عدد

ظرف فویل : 2 عدد

آویشن و فلفل : به میزان لازم

ادویه پیتزا و لازانیا : به میزان لازم

سس کچاپ : به میزان لازم

 

تهیه بشقاب داغ

پیاز سرخ شده و گوشت چرخ کرده را در درون تابه ای مناسب بریزید و مخلوط این مواد را تفت دهید.

در درون ظرف فویل (از ظرف پرکس هم می تونید استفاده کنید) سیب زمینی های سرخ شده را بچینید و روی سیب زمینی ها مقداری سس بریزید.

مخلوط گوشت چرخ کرده و کالباس و سوسیس و فلفل دلمه ای خرد شده را بر روی سیب زمینی ها بریزید توجه داشته باشید که در لابلای این مواد باید آویشن و فلفل و ادویه پیتزا و لازانیا را بریزید. سپس روی مواد بشقاب داغ سس کچاپ و پنیر پیتزا را بریزید.

ظرف فویل را با کمک کاغذ فویل بپوشانید و با چاقو چند برش کوچک را بر روی فویل ایجاد کنید. ظرف فویل را در درون طبقه دوم فر با درجه حرارت ۱۵۰ درجه سانتی راد به مدت ۱۵ دقیقه قرار دهید.

 

نکته تکمیلی

در روش پخت بشقاب داغ می توانید به جای سیب زمینی سرخ شده از چیپس سیب زمینی ساده و یا فلفلی استفاده کنید. بر روی سیب زمینی ها سس گوجه فرنگی بریزید تا طعم متفاوتی پیدا کنند.

 

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید