طرز تهیه ترشی فلفل

418

ترشی فلفل

از خوشمزه ترین ترشی ها که در فصل تابستان و پاییز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد ترشی فلفل است. این ترشی طعمی تند داره و برای همین طرفدار های خودش را دارد.می توانید برای تزیین غذاها نیز از آن بهره ببرید. با کوفته ریزه در تهیه ترشی فلفل همراهمان باشید.

پیشنهاد ویژه نویسنده برای طرفداران ترشی: ترشی گل سیر، ترشی آلبالو، ترشی کیوی، ترشی لیته و … را می تونید آموزش ببینید.

مواد لازم:

فلفل سبز و قرمزنیم کیلو
آب2 لیتر
سیر1 بوته
ترخون2 شاخه
نمک3 قاشق سوپ خوری
سرکه1 لیتر

 

طرز تهیه:

3 لیتر آب رو با سه قاشق نمک مخلوط می کنیم و می جوشونیم .آب جوشیده رو می گذاریم سرد بشود.

فلفل ها رو هم می شوریم و سه روز توی این آب نمک می زاریم بمونه.بعد از سه روز فلفل ها رو آبکش می کنیم تا آبشون گرفته بشه.اینکار برای گرفتن تلخی فلفل است، اگر عجله دارید می تونید فلفل‌ها را به مدت نیم ساعت داخل مقداری آب جوشانده و حتما باید به این نکته توجه کنید که هر ده دقیقه باید آب فلفل‌ها عوض شود. به طور معمول در طی نیم ساعت جوشاندن فلفل‌ها سه الی چهار بار این کار باید تکرار کنید.فلفل‌ها به مدت نیم ساعت در آب جوشانده می‌شوند خوب پخته و نرم می‌شوند.

سیر رو حبه حبه پاک می کنیم .نعناع و ترخون رو هم پاک می کنیم و می شوریم و می گذاریم حتما آبشون بره و خیس نباشه .

ظرف مناسب شیشه ای رو در نظر می گیریم و یک ردیف فلفل در اون می زاریم و بقیه اقلام رو یک ردیف دیگه می گذاریم به همین ترتیب تا تمام فلفل ها و موادمون درش پر بشه.

بعد شیشه رو با سرکه پر می کنیم یک روز درش رو باز می گذاریم و بعد از یک روز درش رو محکم می بندیم و بعد از حدود پانزده روز ترشی ما آماده است.

 

ماندگاری ترشی:

از بيست روز به بعد ترشي آماده مصرف است و تا 7-8 ماه هرچه بماند خوشمزه تر ميشود . ولي بعد از 7-8 ماه كم كم ترشي ها شروع ميكنند به تجزيه شدن داخل سركه.

كم كم بافت خود را از دست ميدهد . پس بهتر است ترشي را مقداري تهيه كنيد كه حداكثر تا 8 ماه مصرف كنيد.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید