طرز تهیه ترشی لیته شمالی

774
ترشی لیته شمالی
طرز تهیه ترشی لیته

ترشی

باستان شناسان بر این باورند که مردم بین النهرین باستانی ترشی تهیه می کردند. ترشی انداختن ۴۰۰۰ سال پیش با استفاده از خیار بومی هند شروع شد و به آرامی به خاورمیانه، اروپا و در نهایت شمال امریکا راه یافتند.

ترشی لیته

وجود این ترشی به ۷۹ سال اخیر برمیگردد زیرا در زمان های قدیم ترشی مخلوط وجود داشته و با کمی تغییر در ترشی مخلوط ، ترشی لیته به وجود آمده است. اما با وجود کم بودم قدمت آن بیشترین محبوبیت را در بین افراد جامعه دارد.

ترشی لیته شمالی

برای تهیه  ترشی لیته شمالی از روش های مختلفی می تونید استفاده کنید. در دستور تهیه از بادمجان قلمی دودی شده و گوجه فرنگی استفاده می شود.

در کوفته ریزه با تهیه ترشی لیته شمالی همراهمان باشید.به این ترشی ناز خاتون نیز گفته می شود.

 

مواد لازم ترشی

بادمجاننیم کیلو
سبزی ترشی300 گرم
گوجه4 عدد
هویج2 عدد
سیر6 حبه
فلفل دلمه رنگی2 عدد
کلم سفید1/4 کلم متوسط
سرکه500 گرم
نمک و فلفلبه اندازه کافی

 

سبزی های ترشی : پونه، مرزه، ترخون، گشنیز و جعفری

 

طرز تهیه ترشی لیته شمالی

بادمجان ها را می شوییم، سپس کلاهک بالای بادمجان ها را با چاقو می گیریم. بادمجان ها را روی آتش یا شعله گاز به صورت کبابی می پزیم و پس از گرفتن پوست شان کنار می گذاریم.

پوست سیرها را می گیریم. بادمجان های کبابی شده را به همراه سیرها داخل غذاساز می ریزیم و به پوره تبدیل می کنیم، سپس کنار می گذاریم.

سبزی های ترشی لیته که شامل پونه، مرزه، ترخون، گشنیز و جعفری است را داخل یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس تا یک بند انگشت بالاتر از سطح سبزی ها آب می ریزیم تا به مدت ۱۰ دقیقه خیس بخورند. بعد سبزی ها را می شوییم و بعد کامل خشک می کنیم.

هویج ها را به صورت نگینی ریز خرد می کنیم. کلاهک فلفل دلمه ای ها را با چاقو می بریم و هسته های داخل آن را خالی می کنیم و مانند هویج ریز نگینی خرد می کنیم.

کلم سفید را داخل خردکن می ریزیم و خرد می کنیم. همراه هویج و فلفل دلمه ای های ریز خرد شده داخل کاسه ای می ریزیم و ترکیب بادمجان و سیر پوره شده را نیز به آن ها اضافه می کنیم.

سبزی ها را نیز داخل خردکن می ریزیم و خرد می کنیم و به مواد می افزاییم و مقدار کمی زردچوبه و نمک روی مواد ترشی می ریزیم.

یک ظرف شیشه ای مناسب را انتخاب می کنیم. مواد ترشی لیته را پس از مخلوط کردن درون آن می ریزیم و یک بند انگشت روی شیشه را خالی می گذاریم.

سرکه را به اندازه ای اضافه می کنیم، که یک بند انگشت بالاتر سطح مواد ترشی را کاملا بپوشاند.

درب شیشه را محکم می بندیم تا هوا به داخل شیشه نفوذ نکند، سپس به مدت ۱ هفته در  یخچال قرار می دهیم تا ترشی اماده شود.

دوستای خوبم منتظر پیشنهادات، نظرات و انتقاداتتون هستم.

اگر به تهیه ترشیجات علاقمند هستید می تونید در منو بخش دسر وارد قسمت ترشی شوید و با دستور های ترشیجات مختلف: ترشی به، ترشی کیوی، ترشی بادمجان، ترشی آلبالو و … آشنا شوید.

نکات کلیدی ترشی لیته

در صورت تمایل میتوانید همه مواد را بعد از شستن و خشک کردن داخل چرخ گوشت بریزید و سپس مخلوط کنید.

سبزیجات را بعد از شستن خوب خشک کنید زیرا خیس بودن مواد باعث کپک زدن ترشی لیته می شود.

مقدار نمک به ذائقه شما بستگی دارد ولی اگر میزان آن کمتر از حد معمول باشد باعث کپک زدن ترشی لیته می شود. برای این میزان مواد 15 گرم نمک کافی است.

میزان فلفل بستگی به ذائقه شما دارد و میتوانید مقدار آن را کم و زیاد کنید.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید