طرز تهیه خمیر جادویی

0
322

تهیه خمیر جادویی

یکی از خمیرهایی که بسیار راحت و در حین حال ساده و سریع هم آماده میشود همین خمیر جادویی است. مناسب برای انواع غذاها ، پیراشکی ، کلوچه ، نان صبحانه ، نان شکم پر ، پیتزا و … است ، حتی میتوانید آن را در روغن سرخ کنید.این خمیر جادویی خمیری همه کاره است.با سایت کوفته ریزه در تهیه این خمیر ترد همراهمان باشید.

 

مواد لازم:

آرد3 پیمانه
خمیر مایه3 قاشق چای خوری
تخم مرغ1 عدد
شیر یا آب1 پیمانه
روغن6 قاشق غذاخوری
نمک1 قاشق چای خورش
شکر4 قاشق چای خوری

 

طرز تهیه :

خمیر مایه ، شیر ولرم ( شیر گرمی که دست را نسوزاند ) و ۱ قاشق چای خوری شکر را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید سپس ۵ – ۱۰ دقیقه کناری قرار دهید تا خمیر مایه عمل کند ( کف کند ).
تخم مرغ ، باقی مانده شکر ، روغن و نمک را داخل کاسه دیگری بریزید و مخلوط کنید تا یکدست شوند ، خمیر مایه را با چند قاشق آرد را مخلوط کنید و به مواد تخم مرغی اضافه کنید ، کمی هم بزنید تا مواد ترکیب شوند سپس باقی مانده آرد را اضافه کنید.
پس از مخلوط کردن مواد را با دست ترکیب کنید تا خمیر جمع شود ، روی سطح کار آرد بپاشید و خمیر را روی سطح کار قرار دهید ، خمیر را ۱۰ دقیقه ورز دهید ( مکرر روی سطح کار بکوبید و باز کنید ) ، آنقدر ورز دهید تا خمیر نرم و لطیفی بدست بیاید.
داخل کاسه ای را چرب کنید و خمیر را داخل کاسه قرار دهید ، روی خمیر را بپوشانید و در جای گرمی ۱ ساعت استراحت دهید تا حجم خمیر ۲ برابر شود ، پس از آماده شدن پف خمیر را با فشار دست بگیرید.دمای لازم این خمیر ۱۸۰ تا ۲۰۰ درجه سانتیگراد و زمان۲۰-۳۰ دقیقه هست.این خمیر بسیار خوش دست بوده و کار با آن بسیار راحت است ، بافت و ماندگاری خوبی دارد و میتوانید تا چند روز در یخچال و داخل کیسه فریزر بسته بندی و نگهداری اش کنید.

نکات کلیدی:

این خمیر بسیار خوش دست بوده و کار با آن بسیار راحت است.

بافت و ماندگاری خوبی دارد و میتوانید تا چند روز در یخچال و داخل کیسه فریزر بسته بندی و نگهداری اش کنید.

 

 خمیر مایه:

مخمر یکی از انواع گوناگون مخمر است که در پخت انواع نان، پیراشکی و پیتزا از آن استفاده می شود.خمیرمایه ماده ای است که در نتیجه ی رشد آن در خمیر، گاز کربنیک و دیگر مواد آلی تولید می شود، در نتیجه افزایش حجم، افزایش ارزش غذایی و افزایش عطر و طعم نان را به همراه داشته و آن را پوک می کند. در گذشته نیز تخمیر و ورآمدن نان برای مردم اهمیت بسیار داشت و برای این کار از خمیر ترش استفاده می شد.

طرز تهیه خمیر مایه بسیار آسان است. شما می توانید با تهیه پودر خمیر مایه، خمیر مایه فوری درست کنید و علاوه بر خمیر نان، خمیر پیتزا و خمیر پیراشکی را با قیمت ارزان در منزل درست کنید. برای عمل آوردن خمیر مایه مقدار معین از پودر خمیر مایه را با آب یا شیر ولرم مخلوط می کنیم و پنج تا ده دقیقه روی آن را می پوشانیم. بعد از 5 تا 10 دقیقه، اگر خمیر مایه تازه باشد، حجمش دو برابر شده و روی آن کف آلود و اسفنجی می شود. سپس آن را با مواد دیگر که در دستور آمده ترکیب کنید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here