طرز تهیه ساندویچ زاپاتا | مجله آشپزی کوفته ریزه

62
ساندویچ زاپاتا
آموزش تهیه زاپاتا ساندویچ

ساندویچ زاپاتا

ساندویچ زاپاتا یکی از جدیدترین ساندویچ های روز می باشد. زاپاتا خوشمزه و ساده را به راحتی در کمترین زمان در آشپزخانه تهیه کنید. با کوفته ریزه با ما همراه باشید.

پیشنهاد نویسنده : اشترودل گوشت، فیش برگر، پیتزا مکزیکی تند، چیکن کوردن بلو، هات داگ پنیری و … را در بخش فست فود روی سایت مشاهده کنید.

 

 

مواد لازم ساندویچ زاپاتا

ژامبون مرغ یا گوشت
گوجه فرنگی
پنیر گودا
تربچه
پیاز
گشنیز
هویج
لیمو
تخم مرغ
آرد سوخاری
روغن

 

تهیه ساندویچ زاپاتا

سینه مرغ را به شکل نازک برش دهید. آن گاه باید به وسیله گوشت کوب، گوشت مرغ را بکوبید. زاپاتا نیز شبیه به یک ساندویچ مرغ تهیه می‌شود.

این کوبیدن باید در حدی باشد که گوشت پهن شود. در ادامه این سینه پهن شده را درون مخلوطی از پیاز، آب لیمو یا لیموی تازه، نمک و فلفل بگذارید تا طعم دار شود. این مرحله از دستور تهیه زاپاتا بسیار مهم است. چون بسیاری از طعم مطلوب این ساندویچ در همین مرحله کسب می‌شود.
ترکیبی از آبلیموی تازه، نمک و فلفل تهیه و آن گاه سینه مرغ را در این مخلوط ترکیبی بخوابانید. برای طعم دار شدن این گوشت باید حداقل یک ساعت صبر کنید. آن گاه سینه مرغ را از مخلوط بیرون آورده و یک تکه ژامبون در آن قرار دهید. توجه داشته باشید که شما در این ساندویچ از بستر گوشت مرغ برای قرار دادن مواد و مخلفات استفاده می‌کنید. گوجه فرنگی را ریز کرده و به همراه هویج و گشنیز خرد شده درون سینه قرار دهید.

روی مواد داخل سینه مرغ را با پنیر گودا بپوشانید. حالا باید از روش رول کردن برای جمع شدن ساندویچ استفاده کنید. سینه مرغ را رول و از یک نخ دندان برای باز نشدن آن کمک بگیرید.
در ادامه طرز تهیه زاپاتا باید این رول آماده شده را داخل تخم مرغ شناور سازید. بعد از این که رول مرغ به تخم مرغ آغشته شد، می‌توانید آن را در آرد سوخاری قرار دهید و بغلتانید.

حالا باید رول مخلوط شده با آرد سوخاری را در روغن سرخ کنید. تابه‌ای برداشته و روغن در آن بریزید. بعد از حرارت دیدن روغن، رول ژامبون را در آن بگذارید.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید