آموزش پخت آش شله قلمکار

779
آش شله قلمکار
طرز تهیه آش شله قلمکار

آش شله قلمکار

از لذیذترین انواع آش ها ، آش شله قلمکار است. این آش ریشه و اصلش به شهر تهران و زمان ناصرالدین شاه برمی گردد. در تهیه آش با ما در کوفته ریزه همراهمان باشید.

 

مواد لازم

پیاز : ۴ عدد

سیر : ۲ حبه

برنج : نصف لیوان

نخود : نصف لیوان

عدس : ۱ لیوان

گندم : نصف لیوان

لوبیا چیتی : نصف لیوان

سبزی آش : ۵۰۰ گرم

کشک : به اندازه کافی

گوشت بدون استخوان :  ۲۵۰ گرم

نمک ، فلفل سیاه و زردچوبه : به اندازه کافی

 

طرز تهیه آش شله قلمکار

مرحله یک :

نخود، لوبیا سفید، لوبیا چیتی و گندم را از شب قبل خیس کنید و آب آن‌ها را چند بار عوض کنید. باقی حبوبات یعنی لوبیا چشم‌بلبلی، عدس، ماش و برنج را صبح همان روز بخیسانید. گندم و برنج را هم پخته و کنار بگذارید.به میزان زیادی پیاز داغ درست کنید و آن را هم کنار بگذارید.

مرحله دو :

گوشت را با یک عدد پیاز، ۲ عدد چوب دارچین روی حرارت قرار دهید تا خوب بپزد و نرم شود. پس از گذشت دو ساعت از پخت، نمک و فلفل را به گوشت اضافه کنید. گوشت را در میانه پخت مدام با ملاقه هم بزنید تا ریش ریش شود.

مرحله سه:

حبوبات پخته‌شده را با آب گوشت روی حرارت بگذارید. گندم و برنج را که پخته و کنار گذاشته بودید را بکوبید یا در غذاساز بریزید. گوشت ریش‌ریش ‌شده را یا بکوبید یا داخل غذاساز بریزید. این کار باعث می‌شود که آش شما کش‌دار شود.

مرحله چهار:

وقتی حبوبات به جوش آمدند، بیش از نصف آن‌ها را از آب درآورید و بکوبید و دوباره داخل دیگ برگردانید. گندم و برنج کوبیده را هم به محتویات داخل دیگ اضافه کنید و پیاز داغ را درون آن بریزید و هم بزنید.

مرحله پنج:

بعد از کمی هم زدن سبزی خرد شده و گوشت ریش‌ریش شده را همراه با نمک، فلفل، زیره و زعفران  به مواد اضافه کرده و همه مواد را خوب مخلوط کنید. یادتان باشد که هم زدن مستمر در کیفیت این آش تاثیر به سزایی دارد و در نهایت آشتان کش‌دارتر خواهد شد. در زمان پخت از هم زدن آن غافل نشوید تا از ته گرفتن آن جلوگیری کنید. شعله را ملایم کنید و اجازه دهید آش به خوبی جا بیفتد.

آش که آماده شد، آن را داخل کاسه ریخته و روی آن را با پیازداغ و نعناع داغ و کشک تزیین کنید.

نکات تکمیلی آش شله قلمکار:

در صورت در دسترس نبودن سبزی ترخون و مرزه تازه از سبزی خشک هم می توانید استفاده کنید.فقط باید سبزی ها را دو تا سه ساعت در آب ولرم خیس کنید و بعد آبکش کرده و استفاده کنید.

از عصاره طعم دهنده گوشت هم می توانید به جای آب گوشت در آش شله قلمکار استفاده کنید.

پیاز داغ زیاد باعث خوشمزه تر شدن آش شله قلمکار میشود.

اضافه کردن مقداری ماست در انتهای پخت آش باعث خوشمزه تر شدن آن میشود .

برای اینکه آش شله قلمکار شما غلظت بیشتری داشته باشد و میزان کش دار شدن آن بیشتر شود هنگام کوبیدن مواد آش، گوشت قلم گوسفند را از استخوان جدا کرده و بگذارید با بقیه مواد بجوشد.

در این آش حبوبات را با گوشتکوب له کنید و گوشت را ریش ریش کنید و در آش بریزید. یا نصف گوشت را همراه حبوبات بکوبید و نصف دیگر را ریش ریش کرده و در انتها با هم مخلوط کنید.

آش را در حین پخت مرتب هم می زنیم تا حالت کشدار پیدا کند و خوب جا بیفتد. همچنین حرارت زیر شعله آش را ملایم کنید تا به آرامی بپزدو پخته شود.

آش شعله قلمکار معمولاً با طعم تند مصرف می شود پس فلفل بیشتری به آن بزنید.

افرادی که دارای کلسترول بالا می باشند میتوانند به جای آب قلم از آب معمولی استفاده کنند که چربی کمتری داشته باشد.

 

 

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید