طرز تهیه شیرینی ماکارون | فرانسوی

981
شیرینی ماکارون فرانسوی
آموزش تهیه شیرینی فرانسوی ماکارون

شیرینی ماکارون فرانسوی

یکی از انواع شیرینی های فرانسوی، شیرینی ماکارون است با رنگ ها و طمع های مختلف تهیه و با انواع کرم ها مانند باترکرم و یا مرباهای مختلف پر می شود. در کوفته ریزه با تهیه شیرینی ماکارون فرانسوی همراهمان باشید.

 

مواد لازم برای لایه شکلاتی:

شکلات شیری آسیاب شده : 1/4 فنجان

کره بدون نمک : 1 قاشق غذاخوری

خامه سنگین: 1 قاشق غذاخوری

پودر وانیل : 1/2 قاشق مرباخوری

نمک: به مقدار اندک

 

مواد لازم:

شکر : 1 فنجان

آرد بادام: 1/2 فنجان

رنگ خوراکی: 2 تا 3 قطره

سفیده تخم مرغ: 2 عدد

نمک: نوک قاشق چای خوری

شکر دانه ریز: 2 قاشق غذاخوری

پودر بادام بدون پوست : 1/4 قاشق مرباخوری

 

طرز تهیه  لایه شکلات :

شکلات آسیاب شده و کره را به روش بن ماری آب کنید. مرتب مخلوط کنید تا کاملا ذوب و یکدست و روان شود. بعد پودر وانیل و نمک را اضافه کنید و خوب هم بزنید. از روی حرارت بردارید تا در دمای اتاق سرد و خودش را بگیرد. حدودا 30 تا 40 دقیقه زمان کافی است.

 

طرز تهیه شیرینی

اول فر را در دمای 170 درجه سانتی گراد گرم کنید. روی سینی فر دوتا کاغذ شیرینی پزی بگذارید. کاغذها را دایره ببرید و با فاصله 5 سانتی متری کنار هم  بچینید.

شکر و آرد بادام را در آسیاب بریزید و مخلوط کنید تا ترکیب نرمی بدست بیاد. سفیده تخم مرغ ها را خوب بزنید و نمک اضافه کنید. شکر دانه ریز را به تردیج اضافه و خوب هم بزنید. یک ترکیب غلیظ و یکدست بدست می آید. خب حالا نوبت رنگ غذا است. اگر ماکارون های رنگی می خواهید باید مایه را در چند ظرف تقسیم کنید و برای هر کاسه از یک رنگ مختلف استفاده کنید.

نصف مخلوط شکر و آرد بادام را به ترکیب شکر و سفیده تخم مرغ اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. نیم دیگر ترکیب را اضافه و خوب هم بزنید. خمیر باید نرم ، براق و یکدست باشد و نباید شل و آبکی باشد. مایه ماکارون را در قیف بریزید. روی دایره هایی که از کاغذ بریده اید خمیر های گردی به اندازه قطر دایره ها بریزید.10 تا 15 دقیقه صبر کنید بعد داخل فر بگذارید. بعداز پخت ماکارون 5 دقیقه صبر کنید بعد از فر خارج کنید. مقداری از مایه شکلاتی بادامی را روی یک ماکارون بگذارید و یک ماکارون دیگر روی آن قرار دهید و کمی فشار دهید. شیرینی حاضر است با چای یا قهوه سرو و پذیرایی نمایید.

 

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید