طرز تهیه شیرینی کلمپه | کرمان

329
شیرینی کلمپه کرمان
تهیه شیرینی کلمپه

کلمپه

کلمپه یک میان‌ وعده ساده و سوغات شهر کرمان است که به‌خاطر وجود خرما و مواد پرخاصیت دیگر، بسیار مقوی بوده و طبع گرمی دارد. هر چند این شیرینی، مخصوص کرمان است ولی در شهرهای دیگر هم در انواع مختلف گردویی، کنجدی، پسته‌ای و لقمه‌ای پخته می‌شود.

 

شیرینی کلمپه

امروز طرز تهیه شیرینی مخصوص کرمان، شیرینی کلمپه را در سایت کوفته ریزه آموزش خواهیم داد. امیدوارم این شیرینی رو تهیه کنید و در کنار خانواده از خوردن آن لذت ببرید.

پیشنهاد نویسنده برای شیرینی های خانگی : شیرینی تورینو، کروسان فندوقی، شیرینی کنافه، قرابیه و … را در بخش شیرینی خانگی مشاهده کنید.

 

مواد لازم شیرینی کلمپه

آرد : 1 کیلوگرم

روغن جامد یا کره : 500 گرم

زعفران دم کرده : 1/2 قاشق غذاخوری

زرده تخم‌مرغ : 2 عدد

شکر : 1 لیوان

شیر یا ماست خامه‌ای : 1/2 لیوان

هل و وانیل : نصف قاشق چای ‌خوری

بیکینگ پودر : 1 قاشق چای‌خوری

گردوی خرد شده : 200 گرم

خرما : 400 گرم

زنجبیل، جوز هندی : به میزان دلخواه

دارچین، میخک : به میزان دلخواه

پودر پسته یا کنجد برای تزیین : به میزان لازم

 

تهیه شیرینی کلمپه

فر را روشن کنید و روی دمای ۱۷۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید تا  گرم شود.

آرد را الک کنید و در یک ظرف مناسب بریزید. روغن یا کره‌ای را که آماده کرده‌اید به آن اضافه و با دست مخلوط کنید تا خمیر یکدستی درست شود.

در ظرفی دیگر، زرده تخم مرغ‌‌ها را به همراه زعفران، هل، ماست یا شیر، وانیل و بیکینگ پودر بریزید و با هم مخلوط کنید. مواد دو ظرف را با هم مخلوط کنید و یک خمیر یکدست درست کنید. خمیر به دست آمده را نباید زیاد ورز دهید تا به روغن بیفتد.

روی یک سطح صاف، آرد بپاشید و خمیر را زیر و رو کنید تا به دست نچسبد. خمیر به دست آمده را در نایلون بگذارید و به مدت ۲ ساعت در یخچال استراحت دهید تا چسبندگی‌ آن از بین برود.

 

تهیه مواد خرمایی

خرما را برای چند دقیقه در آب داغ بگذارید تا پوست آن به راحتی جدا شود. هسته خرماها را خارج کنید. خرماها را با پشت قاشق نرم کنید یا در مخلوط‌ کن بریزید و همراه با گردو، میخک، زنجبیل و دارچین مخلوط کنید.

 

ادامه مراحل تهیه کلمپه

خمیر را از یخچال بیرون بیاورید و روی سطح آرد پاشی‌شده بگذارید و با وردنه باز کنید. ضخامت خمیر را به حدود نیم سانتیمتر برسانید و قالب بزنید.

خمیر را با وردنه روی سطحی صاف پهن کنید و با ته فنجان یا لیوان به شکل دایره‌های یک‌اندازه در آورید. پس از آن که مواد خرمایی را به شکل گلوله‌های کوچک در آوردید، آنها را وسط خمیر بگذارید. حالا یک دایره‌ خمیری را روی آن قرار دهید و دور آن را ببندید.

 

در طرز تهیه شیرینی کلمپه، مهرها یا قالب‌های خاصی استفاده می‌شود و روی شیرینی طرح دلخواهی زده می‌شود.

مهر را خیلی محکم فشار ندهید چون ممکن است مواد داخل کلمپه بیرون بریزد. روی کلمپه‌ها را با کنجد یا پسته تزیین کنید.

سینی فر را آرد  پاشی کنید. کلمپه‌ها را در سینی بگذارید و در طبقه وسط فر به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قرار دهید.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید