طرز تهیه لیموناد نعنا

0
274

لیموناد نعنا

لیموناد همان شربت آبلیمو خودمان است. یک نوشیدنی خنک و خوش طمع برای فصل تابستان ، لیموناد بهترین انتخاب است.انواع مختلفی از لیمونادها وجود دارد که لیموناد نعنایی را با طمع شیرین و دلپذیر بعنوان یک نوشیدنی خنک آموزش می دهیم .اول باید شربت لیمو و نعنا را تهیه کنیم بعد به سراغ لیموناد نعنا می رویم . در کوفته ریزه با تهیه لیموناد نعنا همراهمان باشید.

 

مواد لازم شربت لیمو و نعنا:

نعنای تازه : 2 پیمانه

آب: 2 پیمانه

شکر : 1 پیمانه

پوست لیمو: 3 عدد

 

طرز تهیه :

آب ، شکر و پوست لیمو(پوست لیمو را رنده کنید) را داخل قابلمه ای می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم تا آب به جوش میاید. شکر را در آب مخلوط می کنیم و از روی حرارت برمی دارم و نعنا را به مواد اضافه می کنیم و هم میزنیم تا همه با هم به خوبی مخلوط شوند. در قابلمه را بگذارین تا مواد یک ساعت استراحت کنند. مایع را از توری رد کنید تا قسمت های جامد مایع از هم جدا شود. شربت لیمو و نعنا آماده سرو است. به مدت 5 الی 6 روز در ظرفی در بسته در یخچال قابل نگهداری و استفاده است.

 

مواد لازم لیموناد نعنا :

شربت لیمو و نعنا : 2 پیمانه

آب سرد : 2 پیمانه

یخ : 2 پیمانه، یخ ها خرد شده باشد

آب لیمو تازه : 1 و 1/4 پیمانه

 

طرز تهیه :

شربت نعنا را داخل پارچ بریزید چند قطعه یخ به آن اضافه کنید . آب لیمو تازه را نیز اضافه کنید حالا نوبته آب سرد است که داخل پارچ بریزید . نوشیدنی شربت لیموناد نعنا ما به همین راحتی حاضر است.در لیوان های شربت خوری با چند برگ نعنای تازه و یک برش لیمو روی لیوان برای تزئین سرو کنید.این شربت را همراه خانواده و دوستان در روزهای گرم تابستان نوش جان بفرمائید.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here