طرز تهیه قهوه موکا

673
قهوه موکا
طرز تهیه قهوه موکا

موکا

قهوه موکا نوشیدنی گرم و خوش طعمی است که از مخلوط سس شکلات و قهوه اسپرسو تهیه می شود. در طرز تهیه  موکا می توانید از شکلات شیرین و یا شکلات تلخ و یا شیر شکلاتی استفاده کنید.در حقیقت  نام قهوه از نام شهری بندری به نام موکا در یمن گرفته شده است. با کوفته ریزه در تهیه قهوه همراهمان باشید.

 

مواد لازم :

قهوه دم کشیده2 فنجان
سس شکلات 2 قاشق سوپ خوری
شیر2 فنجان
خامه فرم گرفتهبه میزان لازم. برای تزئین

 

مواد لازم برای تهیه سس شکلات:

پودر قند1 فنجان
پودر کاکائو4 قاشق سوپ خوری
آب جوش1/2 فنجان
وانیلمقداری

 

 

طرز تهیه سس شکلات قهوه موکا:

پودر قند ، وانیل و پودر کاکائو را با نصف فنجان آب جوش داخل ظرفی مخلوط می کنیم .ظرف را روی حرارت گاز قرار میدهیم تا مواد  به دمای جوش برسد و غلیظ شود.از این سس می توانید برای تزیین انواع بستنی و دسر ها و تهیه موکا استفاده کنید.

 

طرز تهیه قهوه موکا :

به قهوه اسپرسو نیاز داریم همچنین می توانید برای تهیه موکا از نسکافه نیز استفاده کنید که برای تهیه نسکافه باید یک قاشق مرباخوری نسکافه را در درون یک فنجان آبجوش حل کنید.

شیر را در درون شیر جوش و یا قابلمه ای کوچک بریزید سپس قابلمه را بر روی شعله قرار دهید تا شیر به دمای جوش برسد.شعله گاز را خاموش کنید و با کمک یک همزن شیر را آنقدر هم بزنید تا دو برابر حجم شیر کف روی شیر ایجاد شود.

سپس در ته فنجان قهوه خوری سس شکلاتی را بریزید.قهوه را به آرامی بر روی سس شکلاتی بریزید تا دو سوم فنجان پر شود.

بر روی قهوه با کمک قاشق کف شیر بریزید و روی کف شیر اسپری خامه یا خامه فرم گرفته را بریزید و روی خامه مقداری سس شکلاتی بریزید.

در طرز تهیه قهوه اگر ترجیح می دهید کالری قهوه بالا نرود می توانید خامه را حذف کنید ولی این قهوه با خامه طعم متفاوت تری پیدا می کند. قهوه موکا را می توانید در درون ماگ و یا فنجان سرو کنید.

سبک ترین قهوه،  لاته می باشد. موکا بسیار قوی تر از لاته و همینطور کاپوچینو است.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید