طرز تهیه نان بربری خانگی

0
117
نان بربری خانگی
پخت نان بربری

نان بربری خانگی

از انواع نان های بسیار محبوب و پر مصرف ایرانی است که بیشتر برای صبحانه و عصرانه مورد استفاده قرار می گیرد.نام نان بربری از ایل بربر گرفته شده است که زمانی در مرز ایران و اقغانستان زندگی می کردند.بربری تنها نان حرفه‌ای است که در خانه هم می‌توان چیزی شبیه به آن را درست کرد.با کوفته ریزه در پخت نان بربری خانگی همراهمان باشید.

با طرز تهیه انواع نان : نان آچما ، نان پنبه ای، نان شیرمال ، خمیر جادویی ، نان ترتیلا و نان سمیت در کوفته ریزه آشنا شوید.

مواد لازم:

آرد نانوایی5 لیوان
آب ولرم1 و 1/4 پیمانه
خمیر مایه1 قاشق غذاخوری
روغن مایع1 قاشق غذاخوری
نمک1 قاشق چای خوری

 

  • برای خمیر مایه به ¼ لیوان فرانسوی دسته‌دار آب ولرم نیاز داریم

 

مواد لازم برای روی نان بربری:

آرد : 1 و 1/2 قاشق غذاخوری

آب : 7 قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه نان بربری خانگی:

برای تهیه مایه رومال نان بربری،  آرد را آب مخلوط کرده و روی شعله ملایم گاز خوب هم بزنید تا مایه غلیظ شود، سپس آن را کنار بگذارید تا خمیر نان را آماده کنید.

خمیر مایه، شکر و ¼ لیوان آب را در یک لیوان با هم مخلوط کنید. روی لیوان را با یک نعلبکی یا بشقاب بپوشانید و ۱۰ دقیقه صبر کنید تا عمل بیاید.

در یک کاسه بزرگ آرد، نمک و خمیر مایه عمل آمده را بریزید و به آن کم کم آب اضافه کنید این کار را ادامه بدهید تا خمیر شکل بگیرد.خمیر را با دست ۱۰ دقیقه ورز بدهید. خمیر نان بربری چسبنده است به همین سبب لازم نیست برای اینکه چسبندگی آن را بگیرید آرد اضافه کنید، چون در این صورت نان شما سفت می‌شود. با ورز دادن خمیر تا حدود زیادی چسبندگی آن گرفته می‌شود. حالا روغن را اضافه کنید و کمی دیگر ورز بدهید تا روغن کاملا جذب خمیر شود.خمیر را در همان کاسه نگه دارید و روی آن را با سلفون بپوشانید. خمیر باید ۱ ساعت بماند.

مراحل تهیه خمیر

خمیر را پس از استراحت به دو قسمت مساوی تقسیم کنید. کف سینی فر کاغذ روغنی بگذارید و کمی آن را چرب کرده و خمیر را با دست یا وردنه باز کنید. اگر نان بربری را گرد دوست دارید خمیر را گرد باز کنید. در مجموع ضخامت خمیر نان بربری باید ۱ سانتی‌متر باشد. دوباره به مدت ۲۰ دقیقه به خمیر در این حالت استراحت بدهید.

در این فاصله فر را روشن کنید و در دمای ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید تا فر داغ شود.

با دست روی خمیر شیار‌های سطحی ایجاد کنید و رومال را با برس روی خمیر بمالید و روی رومال کنجد بریزید.

سینی فر را در طبقه وسط بگذارید. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه برای پخت نان بربری زمان لازم است. در ۱ دقیقه پایانی گریل فر را هم روشن کنید تا روی نان طلایی شود.

برای اینکه نان خشک نشود در طول پخت نان یک کاسه آب در فر بگذارید تا بافت نان نرم شود.نان را بلافاصله بعد از درآوردن از فر در یک پارچه تمیز بپیچید تا خشک نشود.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here