طرز تهیه نان ترتیلا (مکزیکی)

0
378

نان ترتیلا

نان ترتیلا که یک نان مکزیکی خیلی خوشمزه است که با آرد ذرت تهیه می شود. ترتیلا به زبان اسپانیایی به معنی نان کوچک هستش و این نون ها هم معمولا در اندازه های کوچیک و لقمه ای درست می شوند. با ما در کوفته ریزه در تهیه نان ترتیلا همراه باشید.

 

مواد لازم :

آرد3 لیوان
آب گرم1 لیوان
روغن1/3 لیوان
بیکینگ پودر1/2 قاشق چای خوری
نمک1 قاشق چای خوری

 

 

طرز تهیه نان

ابتدا باید ۲ الی ۳ بار مواد خشک یعنی هر دو نوع آرد، نمک و بیکینگ پودر رو با هم الک کنیم. استفاده از آرد گندم در این نون به منسجم شده خمیر کمک میکنه.حالا وسط مخلوط آرد رو کمی گود کرده و روغن رو داخلش میریزیم.بعد آرد و روغن رو با قاشق هم میزنیم تا به صورت خورده نون دربیاد.حالا ۱ پیمانه از آب ولرم رو اضافه کرده و ابتدا مخلوط رو با قاشق هم میزنیم درصورتی که آب مخلوطمون کم بود و خمیر منسجم نمیشد مابقی آب رو کم کم اضافه میکنیم.وقتی مواد حالت خمیری گرفت شروع به ورز دادن مواد با دست میکنیم و حدود ۵ دقیقه به ورز دادن ادامه میدیم تا خمیرمون نرم و لطیف بشه. حالا روی خمیر رو با یه پارچه پوشونده و برای مدت ۱ ساعت در جایی نسبتا گرم بهش استراحت میدیم تا آماده پخت بشه.

خمیر ترتیلا
تهیه نان ترتیلا

بعد چونه های کوچکی از خمیر برداشته و روی تخته ای که کفش آرد پاشیدیم میذاریم و با وردنه پهنش میکنیم هر چقدر خمیر نازک تر باشه کیفیت نونتون بعد از پخت بهتره پس سعی کنین ضخامت خمیر بین یک الی دو میلیمتر بشه.حالا یه ماهیتابه رو روی حرارت ملایم میذاریم تا داغ بشه و بعد خمیر رو داخلش میذاریم و بدون اینکه در ماهیتابه رو بذاریم یا کف ماهیتابه رو چرب کنیم اجازه میدیم تا خمیر شروع به حباب زدن کنه.حالا خمیر رو برمیگردونیم تا طرف دیگه هم بپزه و طلایی بشه. پخت هر کدام از نون ها حدود چند دقیقه بیشتر زمان لازم نداره پس زیاد روی گاز نگهشون ندازین وگرنه سفت میشوند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here