طرز تهیه پاولووای انار | شب یلدا

704
پاولووای انار
دسر استرالیایی پاولووای انار

پاولووای

اگر عاشق دسر هستید حتما باید دسر پاولووای را امتحان کرده باشید. این دسر بعنوان شاه دسر ها شناخته می شود و در  استرالیا و نیوزلند بعنوان محبوب ترین شناخته شده است. نکته جالب در مورد دسر پاولووای این است که از رقص باله الهام گرفته شده است. پاولووای انار را در این بخش آموزش می دهیم.

 

پاولووای انار

اگر دوست دارین شب یلدا با یک دسر بین المللی سفره خودتون رو رنگی کنید پس حاضر شید تا باهم دسر پاولووای انار رو تهیه کنیم و از خودنش کنار هم لذت ببریم. تو این بخش در کوفته ریزه همراهمان باشید. و حتما یک سر به بخش شب یلدا بزنید.

 

 مواد لازم دسر پاولووای

سفیده تخم مرغ : 6 عدد

شکر : 1 و نیم فنجان

نشاسته ذرت : 2 و نیم قاشق چای خوری

آب انار : 1 و نیم فنجان

عسل : 1/4 فنجان
آب لیمو : 1 قاشق غذا خوری
وانیل : 1 قاشق چای خوری
خامه فرم گرفته : 1 و نیم فنجان
 شکر : ۱ قاشق غذاخوری
 دانه انار : ۱ فنجان
 مغز پسته خرد شده : 1/4 فنجان

طرز تهیه دسر پاولووای انار

سینی فری که دارید رو بردارید روش کاغذ روغنی بزارید و با استفاده از یک پیش دستی دایره بکشید. حالا کاغذ روغنی را ببرید و داخل سینی فر بزارید. فر را با دمای 120 درجه سانتی گراد گرم کنید.

تهیه مرینگ

سفید تخم مرغ ها را به مدت 30 دقیقه در محیط قرار می دهیم. بعد با همزن سفیده را تا زمانی که سفت بشه و رده های همزن روش بمونه هم میزنیم.

شکری که داریم قاشق قاشق به سفیده ها اضافه می کنیم و هم میزنیم. باید سفیده حالت سفت و خشک داشته باشد. وانیل و آبلیمویی که داشتیم هم اضافه می کنیم و آرام هم میزنیم. آرد نشاسته را روی مواد می پاشیم و با لیسک هم میزنیم.

حالا مرینگ را وسط کاغذ روغنی بریزید، لبه ها رو صاف کنید(خیلی راحت فرم می گیره)، یکم وسط رو تو خالی بزارین برای ریختن مواد و داخل فر بزارید. حدودا یک ساعت برای پخت مرینگ زمان لازم است. لطفا در فر رو باز نکنید تا پف مرینگ نخوابد.

 تهیه شربت انار

آب انار، عسل و ۱ قاشق غذاخوری آب انار را داخل یک شیرجوش بریزد و روی حرارت متوسط قرار دهید تا به جوش بیاید. وقتی مایع به جوش آمد حرارت را کم کنید. اجازه دهید به مدت ۳۰ الی ۴۰ دقیقه ریز بجوشد، غلیظ شود و حجم آن نصف شود. شربت انار را داخل کاسه‌ای بریزید و اجازه دهید خنک شود.

تهیه دسر پاولووای انار

نیاز به  یک کاسه سرد و منجمد داریم، پس کاسه و پره های همزن رو داخل فریزر بزارید. خامه فرم گرفته را هم بزنید. یک قاشق  شکر و یک قاشق چای خوری وانیل اضافه می کنیم و با سرعت متوسط هم‌زن برقی تا اندازه ای هم میزنیم که پف کند.

سینی را از فر بیرون میاریم و مرنگ پخته شده را به آرامی از کاغذ روغنی یا فویل جدا می کنیم و روی بشقاب سرو قرار می دهیم.  خامه فرم گرفته را روی آن می ریزیم و پخش می کنیم.

دانه های انار و پسته خرد شده را روی خامه می پاشیم. در آخر شربت انار را روی دسر می ریزیم. دسر پاولووای انار آماده سرو است.

 

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید