طرز تهیه کنسرو نخود فرنگی خانگی

777
کنسرو نخود فرنگی
کنسرو نخود فرنگی

کنسرو نخود فرنگی

کنسرو کردن نخودفرنگی برای حفظ خواص اصلی آن و نگهداری در یخچال برای مدت زمان طولانی روش بسیار خوبی است. در این روش نیازی به فریزر کردن و جوشاندن در هنگام استفاده ندارد و مزه بسیار دلپذیری نیز دارد. با سایت کوفته ریزه در تهیه کنسرو نخود فرنگی در منزل همراهمان باشید.

تهیه ترشیجات خانگی از جمله :  ترشی آلبالو، ترشی قارچ مجلسی، ترشی لیته شمالی، ترشی بامیه خانگی و … را در بخش دسر مشاهده کنید.

مواد لازم کنسرو نخود فرنگی

نخودفرنگی دانه شده

آب ونمک

شیشه متوسط

 

تهیه کنسرو نخود فرنگی

نخود فرنگی های دون شده را اول بشورید و بزارید تا کاملا خشک شوند. می تونید رو یه دستمال تمیز قرار دهید تا زمانی که خشک شوند.

حالا نخودها رو داخل شیشه های خالی بریزید.

آب رو به همراه نمک جوش بیاورید باید مزه نمک رو احساس کنید.

این محلول رو داخل شیشه حاوی نخود ها بریزید. آب نمک باید تا سر نخودها بیاید.

حالا شیشه هارو داخل یک قابلمه می چینیم و آب سرد می ریزیم تو قابلمه و منتظر می مونیم تا آب جوش بیاد. وقتی آب جوش اومد نیم ساعت صبر می کنیم تا آب داخل شیشه ها هم جوش بیاد . بعد در شیشه هارو هم می بندیم و 15 دقیقه دیگه صبر می کنیم.

بعد زیر اجاق رو خاموش می کنیم. نباید شیشه هارو بلافاصله از قابلمه خارج کنیم. باید صبر کنیم تا شیشه ها خنک شوند و بعد از داخل قابلمه خارج کنیم.

این کار باعث می شود که شیشه ها ترک نخورند. برای استفاده از نخودفرنگی ها هم فقط کافیه در شیشه رو باز کنیم و هرچقد احتیاج داریم برداریم. دیگه نیاز به فریزر کردنه نخودها نمی ماند.

کنسرو نخود فرنگی آماده است. به راحتی می تونید در خانه تهیه و آماده کنید.

در کوفته ریزه آماده شنیدن نظرات، پیشنهاد و انتادات شما عزیزان هستیم.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید