طرز تهیه کیک شیفون شکلاتی

1077
کیک شیفون شکلاتی
تهیه کیک شیفونی

کیک شیفون شکلاتی

کیک شیفون بافت نرم و پفکی تری از کیک اسفنجی دارد و برای یک وعده عصرانه کیک بسیار مناسبی است.کیک شیفون ، کیک زبرا و کیک خیس خیلی راحت تو خونه تهیه می شوند. با کوفته ریزه در پخت کیک شیفون شکلاتی همراهمون باشید.

مواد لازم :

آرد : 1 پیمانه

زرده تخم مرغ : 3 عدد

سفیده تخم مرغ : 4عدد

شکر : 1 پیمانه

روغن مایع: 1/4 پیمانه

آب جوش : 90 میلی لیتر (حدودا 1/4 پیمانه)

بیکینگ پودر : 1/4 قاشق چای خوری

وانیل : 1/8 قاشق چای خوری

پودر کاکائو : 1/3 پیمانه

کرم تارتار : 1/4 قاشق چای خوری

نمک: 1/4 قاشق چای خوری

 

طرز تهیه کیک شیفون شکلاتی :

اول زا هر کاری پودر کاکائو یی که داریم رو داخل آب جوش خوب حل می کنیم . میزاریم کنار تا خنک بشه. حالا آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط و بعد 3 بار الک می کنیم. 1/8 از شکر رو نگه میداریم و بقیه شکر رو با زرده های تخم مرغ هم میزنیم تا شکر حل بشه و بعد وانیل و روغن مایع رو اضافه می کنیم. حالا نوبته محلول کاکائو خنک شدمونه به همراه نمک به مواد اضافه و با دور تند همزن 3تا 4 دقیقه هم میزنیم تا مواد حجیم تر شده و کمی رنگش کرمی شود. آرد رو آرام آرام به مواد اضافه می کنیم.

تو ظرف دیگه سفیده تخم مرغ رو با همزن خوب مخلوط می کنیم تا کف کنه و بعد کرم تارتار رو بهش اضافه می کنیم و خلوط می کنیم تا سفید رنگ بشه. 1/8 شکر باقی مونده رو به موادمون اضافه انقدر هم میزنیم تا سفت بشه و اگه ظرف رو برگردونیم مواد از داخل ظرف بیرون نریزه.

یک مقدار از این مخلوط سفیده رو به مواد زرده تخم اضافه می کنیم و هم میزنیم. بقیه سفیده رو آروم آروم با لیسک به بقیه مواد اضافه می کنیم و به صورت دورانی و در یک جهت مخلوط می کنیم تا پف سفیده نخوابه. قالبی که انختاب کردیم رو کفش رو چرب می کنیم مواد رو داخل قالب میریزیم و به مدت 40 تا 45 دقیقه کیک پخته می شود. توجه کنید که فر رو از قبل در دما 170 درجه سانتی گراد روشن کنید تا فر گرم شود. بعد از پخت کیک از فر خارج کنید 5 دقیقه صبر کنید و بعد از قالب درش بیارید. کیک شیفون حاضر است.برای تزئین کیک می تونید از گاناش و پودر پسته، گردو استفاده کنید.

نکات کلیدی:

قالبتون حتما باید گود باشه،حداقل ۱۰ سانتی متر ارتفاع و حدود ۲۰ سانت قطر داشته باشه.
بهتره از قابلمه های نسوز استفاده کنید،چون گود هستن.
کف قالبتون رو کاغذ روغنی بندازید،سپس با مقدار کمی روغن چرب کنید،دیواره ها رو کمتر چرب کنید،زاویه های قالب رو با دقت چرب کنید.
حتما به این نکته توجه داشته باشید که دمای فرهای مختلف متفاوت هست،مثلا من خودم فر رو روی ۱۶۰درجه تنظیم میکنم با همون مدت یک ساعت و ده دقیقه.

 

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید