طرز تهیه کیک هندوانه (شب یلدا)

734
کیک هندوانه
کیک هندوانه شب یلدا

کیک هندوانه

از نماد های شب یلدا هندوانه است .از بهترین کیک ها برای شب یلدا ، کیک هندوانه است. در این بخش از سایت کوفته ریزه با طرز تهیه کیک هندوانه همراهمان باشید.

 

مواد لازم کیک

کیک اسفنجی
خامه فرم گرفته
رنگ خوراکی سبز
رنگ خوراکی قرمز
شکلات تخته ای50 گرم

 

 

طرز تهیه کیک

کیک اسفنجی رو از وسط به دو قسمت تقسیم می کنیم(برش افقی می زنیم، دوتا کیک دایره ای می شود).

سپس هر قسمت را از وسط می بریم ( دوتا نیم دایره) پس در واقع چهار تکه کیک برش خورده داریم. یکی از نیم دایره ها را کنار می زاریم.

3 لایه کیک داریم. یکی از قسمتهای کیک را روی صفحه گردون قرار می دهیم و روی آن خامه ریخته و با پالت صاف می کنیم. سپس لایه دوم را روی آن قرار می دهیم و مجددا خامه می ریزیم و صاف می کنیم. لایه سوم را قرار داده و کمی کیک را فشار می دهیم. قسمتهای بیرون زده و ناصاف کیک را با چاقو برش می دهیم. با خامه تمام کیک را صاف می کنیم. به مدت نیم ساعت کیک را در یخچال قرار می دهیم و بعد مجددا صاف می کنیم، چون با این روش بهتر صاف می شود.

کیک نیم دایره ای که کنار گذاشته بودیم را بر میداریم به سه قسمت تقسیم می کنیم. مراحل بالا رو روی این سه قسمت دوباره انجام می دهیم (یک تکه کوچک کیک می خواهیم بسازیم).

رنگ کردن کیک هندوانه

رنگ قرمز و سبز را با خامه فرم گرفته بطور جداگانه مخلوط می کنیم. با خلال دندون کمی از رنگ را برداشته و به خامه می زنیم بعد با لیسک مخلوط می کنیم.

داخل قیف یکبار مصرف خامه قرمز ریخته و سر آن را کمی برش می دهیم و بعد قسمتهایی که قرار هست به رنگ قرمز بشود را با این خامه پوشش داده و بعد با پالت صاف می کنیم.

شکلات قهوه ای رو آب کرده و در قیف می ریزیم. سر قیف رو به مقدار خیلی کم برش می زنیم بعد روی یک نایلون فریزر شکلهایی شبیه تخم هندوانه می کشیم. با این روش می توانید چیپس های شکلاتی را خودتان درست کنید. سپس آنها روی هندوانه بچینید .

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید